Na Gazimestanu je nakon obilježavanja Vidovdana kosovska policija privela veći broja osoba, javlja reporter Nova.rs.
Kosovska policija je na izlaznoj kapiji formirala špalir i potom izdvojila grupu građana, koji su najprije sprovedeni u montažni kontejner, a zatim i u policijska vozila. Kako se navodi, sa lokacije su otišle tri policijske marice i više službenih automobila, a među privedenima su uglavnom bile mlađe osobe.
Prije početka događaja, policija je dijelila obavještenja sa pravilima ponašanja, u kojima se, između ostalog, navodi da neće biti tolerisani incidenti, vandalizam ili postupci koji podstiču međunacionalnu netrpeljivost, kao ni isticanje simbola koji se mogu tumačiti kao provokativni ili uvrjedljivi.
