Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić kazao je da odluka vlasti u Prištini da zabrane ulazak na Kosovo predsjedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću i predsjednici Skupštine opštine Berane Vidi Ivanović neće narušiti odnose između srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori.
Mandić je, na sjednici Skupštine Crne Gore, zahvalio poslanicima iz redova albanskog naroda, navodeći da su, kako je kazao, „razumjeli namjeru da neko želi da poremeti odnose“ između Srba i Albanaca u Crnoj Gori.
„Ako gdje ima dobre saradnje između srpskih i albanskih političara, to je ovdje u Crnoj Gori. To je posebno zato što mi radimo za budućnost i našeg i njihovog naroda, i bošnjačkog i crnogorskog naroda“, poručio je Mandić.
On je istakao da je zajednički cilj parlamentarne većine i predstavnika različitih nacionalnih zajednica članstvo Crne Gore u Evropskoj uniji.
„Prepoznajemo one koji bi željeli da Crnu Goru zaustave na tom putu“, kazao je Mandić.
Govoreći o ranijim odlukama kojima je, zajedno sa Milanom Kneževićem i Aleksom Bečićem, proglašen nepoželjnom osobom u Hrvatskoj, Mandić je rekao da ni tada nije tražio recipročne mjere, već je pozivao na dijalog i saradnju.
„Mislim da dobrotom možemo doći do pomirenja ne samo u našoj zemlji, nego i u regionu“, naveo je predsjednik Skupštine.
Mandić je poručio da Crna Gora ne treba da odgovara istim mjerama prema političarima sa Kosova i Metohije, jer, kako je kazao, ne želi da reakcijama „poput njihovih“ ugrožava mir i stabilnost u regionu.
Dodao je da je predstavnicima Vlade preporučio da „ni po koju cijenu“ ne uvode praksu zabrane ulaska političarima, novinarima i intelektualcima, osim u slučajevima kada je riječ o osobama sa kriminalnom prošlošću koje mogu ugroziti bezbjednost i mir u Crnoj Gori.
„Vrata ove zemlje treba da budu otvorena, a mi dobri domaćini“, poručio je Mandić, ističući da Crna Gora treba da šalje poruku slobode, pomirenja i saradnje u zemlji i regionu.
