Mandić: Bez našeg znanja u Vladi prave spiskove za zabranu ulaska u Crnu Goru

Mandić: Bez našeg znanja u Vladi prave spiskove za zabranu ulaska u Crnu Goru

Nova srpska demokratija je u saznanju da se mimo znanja njenih funkcionera u izvršnoj vlasti prave "nekakvi spiskovi" osoba kojima treba zabraniti ulazak u Crnu Goru, saopštio je lider NSD-a Andrija Mandić

On je pozvao, kako ih je nazvao, inicijatore takvih ideja i planova, da to ne čine.

„Tako se ruši mukotrpno stvarani ambijent da je naša zemlja po poštovanju slobode i uvažavanju ljudskikh prava najdalje odmakla u čitavom regionu. To nas preporučuje dodatno za članstvo u zajednicu civilizovanih i razvijenih evropskih država i zato nikakva vrsta represije i zabrane nije potrebna onome koji je siguran u vlastiti stav i politiku“, poručio je Mandić.

Dodao je kako Crna Gora ne treba da ide „stazama autokratskikh režima iz ružne prošlosti koji su intelektualcima, novinarima, sportistima i političarima zabranjivali ulaz na teritoriju pod vlastitom kontrolom“.

„Crna Gora ima dovoljno širine da može da istrpi sve kritike, bile one zaslužene ili nezaslužene i ne treba da šalje jednu lošu poruku koja kasnije može samo poslužiti za dalje komplikovanje odnosa u regionu“, poručio je Mandić.