Junajted razbio Čelsi i ovjerio plasman u Ligu šampiona

Fudbaleri Mančester junajteda ubjedljivo su savladali Čelsi na domaćem terenu rezultatom 4:1 u zaostalom meču 32. kola engleske Premijer lige.

Trijumf nad "plavcima" obezbijedio je ekipi Erika ten Haga plasman u Ligu šampiona, te je tako Liverpul ostao bez tog takmičenja.

Domaćin je poveo u već u šestom minutu golom Kasemira poslije dodavanja Eriksena.

Junajted je nakon doga zadesio peh, povrijeđenog Antonija morao je da promijeni Rašford, ali to nije smetalo "crvenim đavolima" da u posljednjim trenucima prvog poluvremena udvostruči prednost.

Kasemiro je uputio odličan pas ka Sanču, ovaj je loptu dodao ka Antoniju Marsijalu kojem nije bilo teško da savlada Kepu.

Mogao je i Čelsi do gola poslije prilika Haverca i Galagera, međutim sve se srušilo u 73. minutu kada je Bruno Fernandeš iskoristio penal kojeg je napravio Fofana.

Francuz se nije proslavio ni pet minuta kasnije kada je Markus Rašford iskoristo grešku odbrane i iz druge savladao golmana.

Priliku za Junajted propustio je i Garnačo pogodivši prečku, utješni pogodak za Čelsi djelo je Žoaoa Feliksa u 89. minutu, međutim on nije promijenio ništa.

Mančester junajted ima 72 osvojena boda, dva više od četvrtoplasiranog Njukasla kolo prije kraja šampionata, dok je Čelsi 12. sa 43.