Italija ide na Euro, Slovenija i Češka obezbijedile drugo mjesto

Fudbalske reprezentacije Italije, Slovenije i Češke plasirale su se večeras na Evropsko prvenstvo, koje se naredne godine održava u Njemačkoj.

Aktuelni evropski prvak, Italija je večeras u Leverkuzenu, u direktnom okršaju za odlazak na Euro, igrala bez golova sa Ukrajinom (0:0), a bod joj je bio dovoljan za plasman na kontinentalnu smotru.

A Slovenija je, u još jednom direktnom okršaju, u Ljubljani pobijedila Kazahstan 2:1. Slovenija se drugi put u istoriji plasirala na Euro, a prvi put je učestvovala 2000. godine.

Slovenci su poveli u 41. minutu preko Šeška, Kazahstan je izjednačio u 48, a strijelac je bio Orazov, da bi konačan rezultat postavio Verbič u 86. minutu.

Česi su na domaćem terenu pobijedili Moldaviju (3:0), a strijelci su bili Doudera, Čori i Souček.

Sjeverna Makedonija i Engleska su u Skoplju igrali neriješeno (1:1). Makedonci su poveli golom Bardija, a bod Engleskoj je donio Kejn.