Crnogorski juniori osvojili šest medalja na Balkanskom šampionatu u Rumuniji

Crnogorski juniori osvojili šest medalja na Balkanskom šampionatu u Rumuniji

Odličan nastup crnogorskih juniora i juniorki na Balkanskom šampionatu koji je održan u glavnom gradu Rumunije. Na takmičenju su osvojene ukupno šest medalja u pojedinačnoj konkurenciji, kao i bronza u ekipnoj konkurenciji miks timova.

U pojedinačnoj konkurenciji titulu prvaka u kategoriji preko 100 kilograma osvojio je Stefan Kovinić.

Srebrne medalje pripale su Vedrani Praščević (do 63 kg) i Stevanu Sadikuu (do 81 kg).

Bronzane medalje osvojili su Katarina Milicević (do 52 kg), Vanja Gizini (do 57 kg) i Ajša Nurković (do 63 kg).

Bez medalje, ali sa petim mjestom završili su Ajla Sahić (do 52 kg), Teodora Vlahović (do 70 kg), Petar Pajović (do 81 kg) i Andrija Golić (do 90 kg).

U ekipnom dijelu takmičenja miks tim Crne Gore savladao je Grčku, zatim izgubio od Turske u borbi za finale, a u meču za bronzu bio je bolji od reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Na ovaj način crnogorski juniori završili su šampionat sa zapaženim rezultatom i ukupno sedam odličja.