Čapuni Mandiću: Nisam stekao utisak da neko s Kosova želi da poremeti odnose srpskih i

Čapuni Mandiću: Nisam stekao utisak da neko s Kosova želi da poremeti odnose srpskih i

Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni komentarisao je jučerašnju izjavu predsjednika Skupštine Andrije Mandića povodom zabrane ulaska na Kosovo predsjedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću i predsjednici Skupštine opštine Berane Vidi Ivanović.

„Kao poslanik Albanske alijanse nisam stekao utisak da je neko iz Republike Kosovo želio da poremeti odnose u Crnoj Gori. Naprotiv, moje razumijevanje je da su nadležni organi Kosova procijenili da postoje bezbjednosni razlozi za preventivno djelovanje u odnosu na konkretne osobe. Da li je ta procjena bila ispravna ili ne, o tome se može raspravljati, ali to je pitanje odluke institucija jedne suverene države“, naveo je Čapuni.

"Kosovo je pokazalo da djeluje kroz svoje institucije i u okviru svojih nadležnosti. Kao što očekujemo da svi poštuju odluke institucija Crne Gore, tako treba poštovati i pravo drugih država da donose odluke u skladu sa svojim zakonima”, naveo je Čapuni u objavi na Facebook-u.