Spektakl u Dohi: Ludnica i goleada u pobjedi Portugala, Ronaldo ispisao istoriju!

Spektakl u Dohi, pet golova i pobjeda Portugala u kojoj je Ronaldo ispisao istoriju! "Selesao" je slavio protiv Gane 3:2 u prvom kolu grupe H. Ronaldo je ispisao istoriju, pošto je postao prvi strijelac na pet različitih svjetskih prvenstava! Od 2006. u Njemačkoj, preko Južne Afrike, Brazila, Rusije, pa sve do večeras...

Nakon poluvremena bez golova, u nastavku ludnica. Kristijano je pao poslije kontakta sa Salisuom i sudija je svirao penal u 65. minutu. VAR soba nije reagovala, što je bilo zaista čudno. Nekoliko puta se ponovio snimak, i djeluje da je kazneni udarac dodijeljen samo na ime. Ronaldo je bio precizan za 1:0.

Gana stiže do izjednačenja, Andre Aju trese mrežu u 73. minutu. Danilo se spetljao i pogriješio, a Aju bio pravi čovjek na pravom mjestu.

Međutim, u 78. minutu, Žoao Feliks vraća prednost Selesau! Bruno Fernandes šalje strašnu loptu na desni bok ka Feliksu, koji se potom odlično snalazi i bocka loptu preko Zigija. Sve ovo dešavalo se u trenutku dok se Džordan Aju grlio sa saigračima na klupi i slavio gol od maločas...

A samo što je ušao na teren, Rafael Leao u 80. minutu postiže gol za 3:1.

Gana se nije predavala, u 90. minutu Osman Bukari je smanjio, a gol je proslavio u stilu tipičnom za Kristijana.

Međutim, i nakon deset minuta nadoknade, rezultat se nije mijenjao, iako je Gana u posljednjim sekundama imala nevjerovatnu priliku zaizjednačenje. Portugal je upisao tri velika boda jer u narednom kolu igraju sa Urugvajem.

PORTUGAL – GANA 3:2 (0:0)