Rukometašice OTP Group Budućnost u novoj sezoni EHF Lige šampiona igraće u grupi A protiv danskog Esbjerga, rumunskog ĆSM Bukurešta, mađarskog FTC-a, francuskog Bresta, slovenačkog Krima, njemačke Borusije i norveške Sole, odlučeno je žrijebom u Beču.
Plave, nakon žrijeba koji su dočekale iz posljednjeg šešira, mogu biti zadovoljne, jer imaju šansu da se bore za mjesto koje vodi u eliminacionu rundu najkvalitetnijeg takmičenja u Evropi.
Žrijebom je 16 ekipa podijeljeno u dvije grupe, a dvije prvoplasirane izboriće direktan plasman u četrvtfinale, dok će timovi plasirani od trećeg do šestog mjesta igrati u osmini finala.
Nova sezona EHF Lige šampiona počinje prvog vikenda septembra.
Rivali u grupi A su dva tima koja su igrala na finalnom turniru nedavno završene sezone EHF Lige šampiona – ĆSM Bukurešt koji je zauzeo treće i Brest koji je osvojio četvrto mjesto.
Esbjerg i FTC su prošle sezone igrali u četvrtfinalu elitnog takmčenja, dok je Borusija nastup završila u osmini finala.
Esbjerg i Borusija Dortmund su bili rivali izabranicama Zorana Abramovića u grupnoj fazi posljednjeg izdanja Lige šampiona, a pamtiće se senzacionalni remi ostvaren protiv danskog tima u novembru prošle godine u Podgorici.
