Remi Holandije i Ekvadora, posljednje kolo odlučuje putnike u nokaut fazu

Fudbaleri Holandije i Ekvadora su odigrali 1:1 u drugom kolu grupe A na Svjetskom prvenstvu Kataru. Sada obje ekipe imaju po četiri boda, ali ih prati Senegal sa tri. Dakle, tek u posljednjem kolu ćemo dobiti dva putnika iz ove grupe, ali najbliži tom cilju je Holandija koja će igrati sa Katarom.

Holandija je stigla do gola u šestom minutu. Kodi Gakpo je postigao fantastičan pogodak! Opalio je sa ivice kaznenog prostora i probušio mrežu Ekvadora udarcem u bliži ugao!

Estupinjan je pogodio u finišu poluvremena, ali je sudija poništio pogodak Ekvadora zbog ofsajda.

Ekvador je izjednačio poslije samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu! Strijeac je ko drugi nego - Ener Valensija!

Utakmica je produžena šest minuta, ali se rezultat nije mijenjao. Biće zanimljivo u posljednjem kolu, jedino Katar nema šansi da se domogne nokaut faze, ali će sigurno željeti da se pokažu protiv mnogo jače Holandije.

HOLANDIJA - EKVADOR 1:1